1 جی نیوز - سهم بودجه کشور از درآمدهای مالیاتی نزدیک ۴۴ درصد است
عکس
تاریخ نشر : ۲۲:۵۲:۵۴, ۲۷ شهریور ۱۳۹۵

سهم بودجه کشور از درآمدهای مالیاتی نزدیک ۴۴ درصد است

سهم بودجه کشور از درآمدهای مالیاتی نزدیک ۴۴ درصد است

گردآوری جی نیوز : ‪ سهم بودجه کشور از درآمدهای مالیاتی نزدیک ۴۴ درصد است به گزارش " رویکرد " نادر جنتی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در زنجان افزود: برای امسال ۸۷۰ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی پیش بینی شده است که ۶۰ درصد آن از طریق مالیات های مستقیم دریافت می شود.

وی یادآورشد: مالیات های مستقیم شامل مالیات بر درآمد شرکت ها و اشخاص حقوقی، کارکنان دولتی و خصوصی و مشاغل می شود.

جنتی با بیان اینکه سهم مشاغل مختلف در دریافت مالیات مستقیم بالا نیست، اظهار کرد: از ۵۰۰ هزار میلیارد ریالی که باید وصول کنیم، حدود ۶ درصد سهم بازار و کسبه و مشاغل می شود.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مشاغل شامل تمام بازاریان، اصناف، پزشکان، وکلا، دفاتر اسناد رسمی، داروخانه ها، آزمایشگاه ها، پیمانکاران، شخص حقیقی و بازرگانان می شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین سهم پرداخت مالیات مستقیم مربوط به شرکت ها و اشخاص حقوقی است.

جنتی ادامه داد: سهم کارمندان بخش خصوصی و دولتی از پرداخت مالیاتی به ۱۲ درصد می رسد.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: هیچ شخصی ناراضی نیست از اینکه مالیات پرداخت شود و ممکن است بگویند که این روند عادلانه نیست.

وی اضافه کرد: در صورتی که درآمد هر شخصی به شکل شفاف وارد نظام مالیاتی شود، هر شخصی به اندازه درآمد خود مالیات پرداخت می کند.

جنتی ابراز کرد: محل مصرف این مالیات ها، بیمارستان ها، مدارس، راه ها و فرودگاه ها است.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: رسانه ها باید کمک کنند و فرهنگ پرداخت مالیات را در جامعه ترویج دهند.

وی افزود: لایحه مالیات بر ارزش افزوده در آینده نزدیک راهی مجلس می شود و در کمیسیون های مربوطه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

جنتی یادآورشد: انتظار داریم که تا بهمن امسال این لایحه تصویب و وارد عرصه اجرا شود.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در صورتی که ۱۰۰ درصد مودیان مالیاتی همه مالیات خود را پرداخت کنند، ۲ برابر بودجه مورد نیاز کشور از همین طریق حاصل می شود.

جنتی برای حضور در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل امور مالیاتی استان زنجان به این استان سفر کرده بود.

در این مراسم میرحیدر رضوی به عنوان مدیرکل جدید امور مالیاتی استان زنجان معرفی و از خدمات رضا شریفی که از این پس به عنوان مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی فعالیت می کند، تجلیل شد.
​ ‬