1 جی نیوز - نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل به نامه عربستان سعودی به شورای امنیت علیه کشورمان واکنش نشان داد
عکس
سیاسی
تاریخ نشر : ۲۲:۳۴:۳۵, ۲۷ شهریور ۱۳۹۵

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل به نامه عربستان سعودی به شورای امنیت علیه کشورمان واکنش نشان داد

گردآوری جی نیوز : ‪ نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل به نامه عربستان سعودی به شورای امنیت علیه کشورمان واکنش نشان دادبه گزارش حوزه سیاست‌ خارجی  گروه سیاسی ؛ نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد مندرجات نامه عربستان سعودی خطاب به شورای امنیت و ادعای ارسال سلاح به یمن و نقض قطعنامه ٢٢١٦ را بی پایه و غیرمستند توصیف و آنرا رد کرد.
در بیانیه نمایندگی کشورمان آمده است: در نامه عربستان سعودی به ادعاهای بی اساسی اشاره شده که تاکنون هیچ مرجع بی طرفی نتوانسته این ادعاها را اثبات کند؛ این در حالیست که عربستان سعودی بیش از یک سال و نیم است که در یک جنگ گسترده، نابرابر و بی منطق علیه مردم یمن درگیر بوده و جنایات غیر قابل انکاری علیه غیر نظامیان، کودکان و زنان  بی دفاع مرتکب می  شود و ضمن انهدام زیر ساخت‌های این کشور هیچ ابائی از حمله به بیمارستانها و مدارس نداشته و ندارد.
این کشور  در حالی جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض قطعنامه‌های بین المللی می‌کند که بر پایه گزارش‌های مستند در موارد متعدد قوانین بین  المللی و حقوق غیر نظامیان  را نقض کرده است.
بیانیه می‌افزاید: جای تعجب است در  زمانی که عربستان در جنگ با یمن دهها میلیارد دلار سلاح برای به‌کارگیری علیه مردم یمن  خریداری و مورد استفاده قرار می‌دهد، به شورای امنیت در باره کاربرد سلاح در یمن شکایت می‌کند!
در این بیانیه تأکید شده است: جمهوری اسلامی ایران اعتقادی به راه کار نظامی در یمن نداشته و همواره خواستار پایان منازعه و اختلافات از طریق گفتگو و رجوع به سازوکارهای قانونی و مسالمت جویانه می‌باشد.
انتهای پیام/