1 جی نیوز - پارسی جو بزرگترین جستجوگر موسیقی کشورهای فارسی زبان دنیا شد
عکس
تاریخ نشر : ۱۴:۴۵:۴۹, ۲۰ شهریور ۱۳۹۵

پارسی جو بزرگترین جستجوگر موسیقی کشورهای فارسی زبان دنیا شد

پارسی جو بزرگترین جستجوگر موسیقی کشورهای فارسی زبان دنیا شد

گردآوری جی نیوز : ‪

موتور جستجوگر بومی پارسی جو با گذشت از خزش دو میلیون فایل صوتی در فضای وب به بزرگترین جستجوگر این حوزه در بین کشورهای فارسی زبان دنیا مبدل شد.

، علی محمد زارع بیدکی، مدیر طرح موتور جستجوگر پارسی جو با اعلام این خبر افزود: با راه اندازی سرویس آوا و آغاز خزش فایل های موسیقی فارسی، این جویشگر هوشمند بومی موفق شد از مرز دو میلیون موسیقی بگذرد تا بدین ترتیب به کامل ترین جویشگر صوتی ایران و کشورهای فارسی زبان تبدیل شود.

او تصریح کرد: سرویس "آوا" با پوشش انبوهی از فایل‌های صوتی قادر است در کمترین زمان، آهنگ مورد نظر را در اختیار کاربر قرار دهد بی‌آنکه جستجوکننده درگیر صفحات و تبلیغات مزاحم شود.

زارع ادامه داد: به روز بودن موزیک ها، انتخاب کیفیت های پخش، جستجو بر اساس نام، خواننده، متن موزیک و نام آلبوم و ساختن لیست موزیک های مورد علاقمند از جمله ویژگی های این سرویس جستجوگر است، که همین امر مبین توانمندی متخصصان کشورمان در طراحی و پیاده سازی موتور پارسی جو است.

او با بیان اینکه فرآیند خزش در جستجوگر به نحوی است که در هر ساعت به منابع تازه ای از فایل های صوتی دسترسی پیدا می کند افزود: باتوجه به هوشمندی موتور جستجوگر پارسی جو پیش بینی می شود تا پایان سال جاری بالغ بر سیصد هزار فایل صوتی دیگر به این سرویس افزوده شود.

زارع بیدکی تاکید کرد: سرویس "آوا" به‌طور کامل با جستجوگر پارسی‌جو یکپارچه شده به طوری که اگر کاربر در خود جستجوگر نیز به‌دنبال موسیقی مورد نظر خود باشد، در صفحه نتایج، علاوه بر نمایش سایت‌، لینک پخش و دانلود آن موسیقی در باکس مجزایی نمایش داده می‌شود.

مدیر طرح موتور جستجوگر پارسی جو افزود: با گستردگی دنیای وب به نظر می‌رسد که برای یافتن و یا دانلود موسیقی و فایل صوتی چندان کار دشواری پیش رو نیست اما هرگاه که کاربر برای یافتن موزیک مورد نظر خود تلاش می‌کند با انبوهی از نتایج نامرتبط و سایت‌های تبلیغاتی روبرو می‌شود که زمان و انرژی زیادی می‌گیرد به همین دلیل تلاش شده با خزش های هوشمند این نقیصه در جستجوگر ملی به صفر برسد.